Finans şirketi kurmak için pek çok detayın düşünülmesi gerekmektedir. Öncelikle faaliyet izni alınarak kuruluşun ilk adımı atılmalıdır. Finans şirketi kurmak isteyenlerin en önemli merak konusu maliyetlerdir. Türkiye’ de yasa yürürlüğe girdiği tarihten önce dünyanın pek çok ülkesinde finans kuruluşları faaliyetlerine devam etmekteydi. Kripto para borsası üzerinden işlem yapılmaktadır. Finans şirketi kurmak isteyen yatırımcılar, özverili ve sabırlı olmak gerektiğini unutmamalıdır. Banka hesabınıza Kripto para hesabı da eklenebilmektedir. Arzu edenler, Kripto para borsası üzerinden çalışan finansman şirketi kurarak finansör olabilmektedir.

Finans Şirketi Nedir?

Türlü mal ya da hizmet alımı yapabilmek amacıyla kurulan tüzel ve gerçek kişiliklere finansman şirketi denmektedir. Finans şirketi olarak adlandırılan (kredi)finansman şirketleri, kişilere finansman sağlamayı amaç edinmektedir. Şirketlerinin tasarruf fon havuzu hesaplarını vade uyumlu ya da kur korumalı olarak düzenlemektedir. Finansman şirketi kurabilmek için maliyet kalemleri göz önünde bulundurulmalıdır. Finansör başarısı, hedef Pazar ölçeği gibi noktalar araştırılarak güven kazanılmalıdır. 39/a maddesinin üçüncü bendi müşteriyi korumaktadır.

Cayma hakkının bulunduğu ve aykırılık durumunda finansman şirketi 14 gün içinde tüm parayı ödemekle sorumludur. Yükümlülük ihmali söz konusu olduğunda ise idari para cezasına çarptırılarak tahsilat yapılmaktadır. 6361 sayılı kanuna göre, Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu imzacıların haklarını belirlemektedir. Şirket kuruluş işlemleri pek çok detay içermektedir. Sektörde tecrübeleri ve profesyonelliği bilinen yazılımcılarla çalışmak doğru karar olmaktadır. Sayılı finansal kiralama faktöring işlemleri dikkatle takip edilmesi gerekmektedir. Profesyonel yazılım hizmeti alarak finans şirketi kurabilmek mümkündür.

Finans Şirketi Kurarken Gerekenler

Finans şirketi kurmak isteyenlerin öncelikle profesyonelliğinden emin olunan yazılımcılarla çalışması gerekmektedir. Şirket kurmak için gerekli gider kalemlerini öğrenmek ve plan oluşturulmaktadır. Hangi ad altında olursa olsun finans şirketi kurulabilmektedir. En az 50 bin dolar bütçeye sahip olabilenler finans şirketi kurabilmektedir. Kurulum maliyeti oldukça makul bütçelerle sağlanabilmektedir. Yeterli ve etkin bir risk haritası oluşturularak sürdürülebilirlik koşullarının denetlenmesi gerekmektedir. Bu konuda en doğru ve güvenilir bilgi kaynağı, www.cesayazilim.com/catagory/blockchain olarak çalışmaktadır.

Günün her saati erişim sağlanarak bilgi ve finans şirketi kurulum hizmeti alınabilmektedir. Finans şirketi yasaya ilişkin usul ve esaslar kapsamında çalışmaktadır. Kripto borsası kapsamında kurulumlarda, yazılım maliyetleri, ofis giderleri, araç ve tasarım giderleri bulunmaktadır. Tasarruf finansman sözleşmesi kapsamında cayma hakkı söz konusudur. Buna bağlı olarak kişiler cayma hakkını kullanabilmektedir. Finans şirketlerinde online destek alınabilmesi çok önemlidir. Finans şirketi kurulumunda tüm detayların özenle işlenmesi gerekmektedir.

Finansal kiralama faktoring ve finansman şirketleri Kripto para borsasıyla çalışmaktadır. Şirket kurulumu yazılımı kapsamında tüm finansal detaylar geliştirilerek kullanıma sunulmaktadır. Yönetim paneli, güvenlik, Online destek gibi barındırma hizmetleri bulunması gerekmektedir. Finans işlemlerinin kolay kullanılabilmesi için, Kripto para/TL, Kripto para/ $, Kripto para/€ seçenekleri bulunmaktadır. Müşterinin sözleşmede fesih hakkını kullanması mutlaka belirtilmelidir. Yazılım giderleri arasında;

  • IT desteği,
  • E-mail pazarlama aracı,
  • Barındırma hizmeti,
  • İç iletişim yazılımı,
  • Tasarım araçları,
  • Fatura ve muhasebe yazılımı,
  • Proje yönetim yazılımı ve
  • Sosyal medya yönetim yazılımı gibi ayrıntıların mutlaka bulunması gerekmektedir.